+420 733 676 107
Menu

Kvetoucí louka

Naše nejnovější nabídka je vhodná především pro majitele zahrad, parky, obce a podniky. Ušetřete náklady na zalévání a údržbu vaší zeleně! Založte namísto neekonomického a neekologického anglického trávníku kvetoucí louku!

Stovky let zdobily přirozené pestré louky každé vesnické stavení a okrajové části šedivých měst. Postupem času však byly vytlačeny pečlivě pěstěným anglickým trávníkem, jehož údržba je však neekonomická, neekologická a také časově náročná. V našich podmínkách je nutno na údržbu takové zeleně vynaložit 260 až 400 litrů vody na m2!!! Záleží na propustnosti půdy a dalších podmínkách. Anglickému trávníku je nutno věnovat pravidelnou péči, takže náklady dále rostou o spotřebu elektřiny nebo benzínu a především lidský čas. Nízký porost navíc omezil přirozený výskyt rostlin a živočichů.

Přitom není nic snazšího, než si od nás nechat založit kvetoucí louku! Jde o vhodné řešení pro plochy, které nechcete pravidelně opečovávat a hodláte tak snížit náklady na jejich údržbu.

Správné založení kvetoucí louky má svá specifika a podzim je nejlepší dobou pro její zakládání. Máte otázky? Napište nám na zahradysafranek@post.cz nebo zavolejte na +420 733 676 107. Rádi vám poradíme a připravíme realizaci vaší kvetoucí louky.