+420 733 676 107
Menu

Polcalc

GRANULOVANÝ VÁPENEC – POLCALC III GENERATION

Jednou ze součástí rozvážné zemědělské výroby je otázka používání látek, které zvyšují její efektivitu a kvalitu. Rádi bychom vám představili inovativní výrobek, který zdokonaluje pěstování rostlin – vápenaté hnojivo POLCALC III GENERATION®.

Nejprve ale několik slov o vápenci.

Zdraví rostlin a následná efektivita výroby závisí na řadě faktorů. Jedním z nejdůležitějších jsou fyzikální a chemické vlastnosti samotné půdy. Závažným problémem je v současné době rostoucí okyselování půdy v důsledku intenzivního pěstování a znečišťování životního prostředí. To má velmi negativní dopad na vývoj rostlin. Příliš nízká úroveň pH vrchní vrstvy půdy nejenže omezuje její schopnost absorbovat živiny, ale aktivuje rovněž absorpci toxických chemických látek, což je pro strukturu půdy škodlivé. To nás nutí používat látky obsahující vápenec, jenž dodává nezbytné živiny, které zase brání negativním změnám pH půdy a zlepšují její strukturu.

Proč POLCALC III GENERATION®?

Na trhu je široká škála vápenných výrobků. Některé z nich vykazují minimální chemickou aktivitu v půdě a jiné výrazně zvyšují riziko předávkování nebo dokonce zkázy plodin. Zatímco POLCALC III GENERATION®:

  • je tvořen vysoce reaktivním, zároveň však bezpečným CaCO3 získaným z ložisek  přírodního vápence v rámci ekologického a bezpečného výrobního procesu
  • je granulovaný a snadno rozpustný ve vodě, která urychluje rychlou změnu pH  půdy
  • aktivuje absorpci dusíku, fosforu, vápníku, hořčíku a bóru
  • stimuluje tvorbu blahodárné mikroflóry
  • zlepšuje fyzikální strukturu půdy